pomysłodawca Festiwalu w Wąchocku, twórca wielu międzynarodowych festiwali i organizator koncertów w Wielkiej Brytanii, Francji, USA i Rosji. Stworzył festiwale muzyki kameralnej w Clandon Park i Hatchlands w Wielkiej Brytanii, St. Amand Montrond Music Festival we Francji, który po trzech latach działalności znalazł się w gronie najlepszych festiwali muzycznych Europy (według angielskiego „The Times” 14.03.1987) Pracował z najwybitniejszymi muzykami wszechczasów – Światosławem Richterem, Danielem Szafranem, Fiodorem Drużyninem, Eugeniuszem i Aleksandrem Mogilewskimi oraz Krystianem Zimermanem, z którym łączy go wieloletnia przyjaźń.

więcej

współtwórca Festiwalu w Wąchocku, z wykształcenia magister fizyki i lekarz, pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Muzyką interesuje się od najwcześniejszego dzieciństwa. Posiada średnie wykształcenie muzyczne. W latach 1985-2010 mieszkała w Wielkiej Brytanii, gdzie pracę naukową w Imperial College London a potem University of Birmingham łączyła z działalnością muzyczną w Chórach Akademickich dających występy w takich salach jak The Royal Albert Hall w Londynie czy Symphony Hall w Birminghm. Brała czynny udział w organizacji Festiwali tworzonych i kierowanych przez brata Williama. Od roku 2011 mieszka w Polsce, gdzie oprócz pracy naukowej wspólnie z bratem rozwija zainteresowania i działalność muzyczną.

dziennikarz i, krytyk muzyczny, organizator koncertów na całym świecie. Był Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Operowego w Glyndebourne (Wielka Brytania), a ostatnio Dyrektorem Królewskiej Opery w Sztokholmie. Jest zapraszany do Jury Międzynarodowych Konkursów Muzycznych w Genewie i Cardiff. Wybitny znawca muzyki wokalnej.

Dziennikarz, komentator 1 Programu Polskiego Radia. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach (dyplom Wydziału Teorii Muzyki, 1981), ukończył też Studium Doktoranckie przy AM im. F. Chopina w Warszawie (1984 - 85). W 1979 rozpoczął pracę w Rozgłośni PR w Katowicach, a w 1997 r. w Redakcji Muzycznej Programu 4 Polskiego Radia - Radiu BIS. Po wygraniu konkursu został redaktorem naczelnym Redakcji Muzyki Poważnej PR (2004 - 07).

Więcej

absolwent The Royal College of Music w klasie fortepianu i Jesus College Cambridge w klasie organów. Laureat wielu nagród Royal College of Music i stypendysta The Countess of Munster Musical Trust. Od ukończnie studiów David Swinson jako organista koncertował w Europie i USA. Jako dyrygent współpracuje z Bournemouth Symphony Orchestra, Bournemouth Sinfonietta oraz The London Mozart Players. Od roku 2001 David Swinson jest Dyrektorem Artystycznym Trinity Boys Choir, jednego z najwspanialszych chórów chłopięcych na świecie podtrzymującego bogate tradycje angielskiej szkoły chóralnej. Jest członkiem The Royal College of Organists.