2016

 Nasz koncert dla Marka Karewicza więcej.... 

Po otrzymaniu wiadomości o stanie zdrowia i warunkach życia Marka Karewicza muzycy, którzy wystąpią 01 października w Wąchocku podczas VI Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Opactwie" zdecydowali się na charytatywny występ z tym samym koncertem 02 października 2016 r. o godzinie 20.30 w Krakowie. Koncert odbędzie się w Kościele Św. Katarzyny przy ul. Augustiańskiej 7. Byłoby nam niezmiernie miło gdyby Państwo włączyli się w rozpropagowanie tego wydarzenia, którego dochód w całości przekazany zostanie na cele leczenia i rehabilitacji oraz mamy nadzieje zapewni godne życie Marka Karewicza.
 
Marek Karewicz. Nikt, tak jak On nie sfotografował historii polskiej muzyki od lat 60-tych. Wśród pereł jego talentu znajdziemy zdjęcia wykonawców polskiego jazzu, bigbitu, rocka, popu, a także poezji śpiewanej tj. Marek Grechuta i Ewa Demarczyk. Jest autorem ponad 1500 okładek płytowych, w tym zespołu Breakout, ze słynnym zdjęciem Tadeusza Nalepy prowadzącego za rękę swojego syna Piotra. Do wybitnych dzieł fotografiki światowej należą, bez wątpienia, Jego fotografie ostatniej trasy koncertowej Milesa Davisa czy europejskiej trasy koncertowej Raya Charlesa.
Marek od lat zmaga się ze skutkami wylewów i mimo paraliżu połowy ciała ciągle próbuje być aktywny w środowisku muzycznym. Ostatnio nieszczęśliwie upadł, złamał nogę i aktualnie nie jest zdolny do samodzielnego życia. Kosztowne rehabilitacje i sytuacja finansowa Marka skłoniła nas do podjęcia inicjatywy organizacji koncertu, którego dochód w całości przekazany zostanie na cele leczenia i rehabilitacji oraz mamy nadzieje zapewni godne życie „Nadwornemu Fotografowi Polskiego Jazzu”.
 
Z ostatniej chwili:

W "Koncercie dla Marka Karewicza" w niedzielę, 2 października 2016 w Kościele św. Katarzyny nastąpiła zmiana.

W miejsce Wojciecha Pulcyna wystąpi znakomity krakowski kontrabasista Adam "Szabas" Kowalewski. Pozostali artyści bez zmian.